Epson FA-128 32.0000MF20X-K0
FA-128 32.0000MF20X-K0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-128 32.0000MF20X-K0
Brief Description
CRYSTAL 32.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-128 32.0000MF20X-K0.pdf
Availability of FA-128 32.0000MF20X-K0
QUANTITY
FA-128 32.0000MF20X-K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-128 32.0000MF20X-K0
Internal Part NumberEIS-FA-128 32.0000MF20X-K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-128
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-128 32.0000MF20X-K0
Related LinksFA-128 32.0, FA-128 32.0000MF20X-K0 Datasheet, Epson Distributor
FA-128 32.0000MF20X-K0 Details Description
Related parts for FA-128 32.0000MF20X-K0
IC TXRX RS485/422 8-SOIC datasheet.pdf
IC BATT PACK SECUR/AUTHEN SC70-5 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SC70 datasheet.pdf
CONN RING 4/0AWG AL 3/0AWG CU datasheet.pdf
RES SMD 9.31KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 25UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1411 datasheet.pdf