Epson FA-20H 12.0000MD30Z-K0
FA-20H 12.0000MD30Z-K0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-20H 12.0000MD30Z-K0
Brief Description
CRYSTAL 12.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-20H 12.0000MD30Z-K0.pdf
Availability of FA-20H 12.0000MD30Z-K0
QUANTITY
FA-20H 12.0000MD30Z-K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-20H 12.0000MD30Z-K0
Internal Part NumberEIS-FA-20H 12.0000MD30Z-K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-20H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-20H 12.0000MD30Z-K0
Related LinksFA-20H 12.0, FA-20H 12.0000MD30Z-K0 Datasheet, Epson Distributor
FA-20H 12.0000MD30Z-K0 Details Description
Related parts for FA-20H 12.0000MD30Z-K0
CAP FILM 0.047UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 76MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
MA-10(110VAC ONLY),1NC, 4M CABLE datasheet.pdf
Connector Header 23 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf