Epson FA-20H 24.0000MB50U-G0
FA-20H 24.0000MB50U-G0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-20H 24.0000MB50U-G0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 24.00 MHZ 20.0PF SMD
Datasheet Download
FA-20H 24.0000MB50U-G0.pdf
Availability of FA-20H 24.0000MB50U-G0
QUANTITY
FA-20H 24.0000MB50U-G0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-20H 24.0000MB50U-G0
Internal Part NumberEIS-FA-20H 24.0000MB50U-G0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-20H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-20H 24.0000MB50U-G0
Related LinksFA-20H 24.0, FA-20H 24.0000MB50U-G0 Datasheet, Epson Distributor
FA-20H 24.0000MB50U-G0 Details Description
Related parts for FA-20H 24.0000MB50U-G0
SENSOR PRESS SWITCH 22" H2O CYL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 8-SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 0.013 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 48POS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS JAM NUT PIN M12 datasheet.pdf