Epson FA-20H 24.0000MF20X-K3
FA-20H 24.0000MF20X-K3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-20H 24.0000MF20X-K3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 24.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-20H 24.0000MF20X-K3.pdf
Availability of FA-20H 24.0000MF20X-K3
QUANTITY
FA-20H 24.0000MF20X-K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-20H 24.0000MF20X-K3
Internal Part NumberEIS-FA-20H 24.0000MF20X-K3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-20H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-20H 24.0000MF20X-K3
Related LinksFA-20H 24.0, FA-20H 24.0000MF20X-K3 Datasheet, Epson Distributor
FA-20H 24.0000MF20X-K3 Details Description
Related parts for FA-20H 24.0000MF20X-K3
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 215MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 5% 2W 2616 datasheet.pdf
RES 32.5K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 66MHZ 8SOIC datasheet.pdf