Epson FA-20H 25.0000MF20X-K0
FA-20H 25.0000MF20X-K0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-20H 25.0000MF20X-K0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-20H 25.0000MF20X-K0.pdf
Availability of FA-20H 25.0000MF20X-K0
QUANTITY
FA-20H 25.0000MF20X-K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-20H 25.0000MF20X-K0
Internal Part NumberEIS-FA-20H 25.0000MF20X-K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-20H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-20H 25.0000MF20X-K0
Related LinksFA-20H 25.0, FA-20H 25.0000MF20X-K0 Datasheet, Epson Distributor
FA-20H 25.0000MF20X-K0 Details Description
Related parts for FA-20H 25.0000MF20X-K0
CAP CER 0.056UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A SC63 datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW DO214AC datasheet.pdf
TRANS NPN 200V 0.15A TO126-3 datasheet.pdf
RES SMD 264K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 20 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 114NH 37A 0.42 MOHM datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
HAMMER UNION PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf