Epson FA-20H 38.4000MF10Z-AS3
FA-20H 38.4000MF10Z-AS3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-20H 38.4000MF10Z-AS3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 38.4000MHz 10ppm 8.5pF 40 Ohm -20°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
FA-20H 38.4000MF10Z-AS3.pdf
Availability of FA-20H 38.4000MF10Z-AS3
QUANTITY
FA-20H 38.4000MF10Z-AS3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-20H 38.4000MF10Z-AS3
Internal Part NumberEIS-FA-20H 38.4000MF10Z-AS3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-20H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance8.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-20H 38.4000MF10Z-AS3
Related LinksFA-20H 38.4, FA-20H 38.4000MF10Z-AS3 Datasheet, Epson Distributor
FA-20H 38.4000MF10Z-AS3 Details Description
Related parts for FA-20H 38.4000MF10Z-AS3
DIP CABLE - HDM10S/AE10G/HDM10S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
LED GREEN DIFFUSED 0805 SMD datasheet.pdf
ROCKER OPERATOR FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 68QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 560000UF 20% 16V SCREW datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf