Epson FA-20H-25.0000D30Y-C
FA-20H-25.0000D30Y-C picture photo
Mfg. Part Number
FA-20H-25.0000D30Y-C
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
FA-20H-25.0000D30Y-C.pdf
Availability of FA-20H-25.0000D30Y-C
QUANTITY
FA-20H-25.0000D30Y-C Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-20H-25.0000D30Y-C
Internal Part NumberEIS-FA-20H-25.0000D30Y-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-20H
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-20H-25.0000D30Y-C
Related LinksFA-20H-25., FA-20H-25.0000D30Y-C Datasheet, Epson Distributor
FA-20H-25.0000D30Y-C Details Description
Related parts for FA-20H-25.0000D30Y-C
IC VREF SHUNT ADJ 8SOP datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK RTAN 2POS datasheet.pdf
60MM FAN FILTER MEDIA 30PPM datasheet.pdf
LM 5.00/180/17 BK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Receptacle 55 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC SDRAM 512MB 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf