Epson FA-238 16.9344MB-K5
FA-238 16.9344MB-K5 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 16.9344MB-K5
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 16.9344 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 16.9344MB-K5.pdf
Availability of FA-238 16.9344MB-K5
QUANTITY
FA-238 16.9344MB-K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 16.9344MB-K5
Internal Part NumberEIS-FA-238 16.9344MB-K5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16.9344MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 16.9344MB-K5
Related LinksFA-238 16, FA-238 16.9344MB-K5 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 16.9344MB-K5 Details Description
Related parts for FA-238 16.9344MB-K5
RES SMD 931 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 10% 100VDC 2820 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
DATALOGGER REF FOR M24LR64-R datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 50MM-1M 12-24V NPN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 125A 80VDC datasheet.pdf