Epson FA-238 18.0000MB50X-B0
FA-238 18.0000MB50X-B0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 18.0000MB50X-B0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 18.00 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 18.0000MB50X-B0.pdf
Availability of FA-238 18.0000MB50X-B0
QUANTITY
FA-238 18.0000MB50X-B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 18.0000MB50X-B0
Internal Part NumberEIS-FA-238 18.0000MB50X-B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 18.0000MB50X-B0
Related LinksFA-238 18.0, FA-238 18.0000MB50X-B0 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 18.0000MB50X-B0 Details Description
Related parts for FA-238 18.0000MB50X-B0
IC FLASH 1MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
IC CONV DC/DC TFT-LCD 32-QFN datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV DARLINGTON 8-DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CABLE 4COND 8AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 12-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf