Epson FA-238 18.4320MB-A5
FA-238 18.4320MB-A5 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 18.4320MB-A5
Brief Description
CRYSTAL 18.4320 MHZ 12.5PF SMD
Datasheet Download
FA-238 18.4320MB-A5.pdf
Availability of FA-238 18.4320MB-A5
QUANTITY
FA-238 18.4320MB-A5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 18.4320MB-A5
Internal Part NumberEIS-FA-238 18.4320MB-A5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 18.4320MB-A5
Related LinksFA-238 18, FA-238 18.4320MB-A5 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 18.4320MB-A5 Details Description
Related parts for FA-238 18.4320MB-A5
RELAY RF SPDT 100MA 3V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
INSULATOR datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
CABLE 3COND 14AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ SNWV SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
FILTER BANDPASS ZIGBEE datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 5V 1AOUT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 20W DIN datasheet.pdf