Epson FA-238 18.7500MB50X-K5
FA-238 18.7500MB50X-K5 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 18.7500MB50X-K5
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 18.7500 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 18.7500MB50X-K5.pdf
Availability of FA-238 18.7500MB50X-K5
QUANTITY
FA-238 18.7500MB50X-K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 18.7500MB50X-K5
Internal Part NumberEIS-FA-238 18.7500MB50X-K5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.75MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 18.7500MB50X-K5
Related LinksFA-238 18.7, FA-238 18.7500MB50X-K5 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 18.7500MB50X-K5 Details Description
Related parts for FA-238 18.7500MB50X-K5
RF TRANSISTOR NPN SOT-89 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 1.6KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 150V 0605 datasheet.pdf
UNICARD SHEETS 1 ROLL=96 LABELS datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 1812 datasheet.pdf
BLZP 5.08/19/180LR SN OR BX datasheet.pdf
RES 5 OHM 10W 0.5% RADIAL datasheet.pdf