Epson FA-238 20.0000MB50X-C3
FA-238 20.0000MB50X-C3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 20.0000MB50X-C3
Brief Description
CRYSTAL 20.00 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 20.0000MB50X-C3.pdf
Availability of FA-238 20.0000MB50X-C3
QUANTITY
FA-238 20.0000MB50X-C3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 20.0000MB50X-C3
Internal Part NumberEIS-FA-238 20.0000MB50X-C3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 20.0000MB50X-C3
Related LinksFA-238 20.0, FA-238 20.0000MB50X-C3 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 20.0000MB50X-C3 Details Description
Related parts for FA-238 20.0000MB50X-C3
CONN HEADER 12POS .165 VERT TIN datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 445MA 1 OHM TH datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 50W datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC DO215AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf