Epson FA-238 22.1184MB-W0
FA-238 22.1184MB-W0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 22.1184MB-W0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 22.1184 MHZ 12.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 22.1184MB-W0.pdf
Availability of FA-238 22.1184MB-W0
QUANTITY
FA-238 22.1184MB-W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 22.1184MB-W0
Internal Part NumberEIS-FA-238 22.1184MB-W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency22.1184MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 22.1184MB-W0
Related LinksFA-238 22, FA-238 22.1184MB-W0 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 22.1184MB-W0 Details Description
Related parts for FA-238 22.1184MB-W0
LED GRN/RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 289 I/O 780HBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 2.16MM datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf