Epson FA-238 25.0000MA-C3
FA-238 25.0000MA-C3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 25.0000MA-C3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 25.0000MA-C3.pdf
Availability of FA-238 25.0000MA-C3
QUANTITY
FA-238 25.0000MA-C3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 25.0000MA-C3
Internal Part NumberEIS-FA-238 25.0000MA-C3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 25.0000MA-C3
Related LinksFA-238 25, FA-238 25.0000MA-C3 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 25.0000MA-C3 Details Description
Related parts for FA-238 25.0000MA-C3
DIODE ZENER ARRAY 20V SOT363 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 31A TO-220 datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 50K 3-WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BVZ 7.62HP/04/180SFC SN BK BX datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf