Epson FA-238 25.0000MA30V-K5
FA-238 25.0000MA30V-K5 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 25.0000MA30V-K5
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 25.0000MA30V-K5.pdf
Availability of FA-238 25.0000MA30V-K5
QUANTITY
FA-238 25.0000MA30V-K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 25.0000MA30V-K5
Internal Part NumberEIS-FA-238 25.0000MA30V-K5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 25.0000MA30V-K5
Related LinksFA-238 25.0, FA-238 25.0000MA30V-K5 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 25.0000MA30V-K5 Details Description
Related parts for FA-238 25.0000MA30V-K5
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-SMD datasheet.pdf
IC UART I2C/SPI 24-HVQFN datasheet.pdf
IGBT 600V 34A 125W TO220AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
D SUB ACCESSORY datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf