Epson FA-238 25.0000MA30X-C3
FA-238 25.0000MA30X-C3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 25.0000MA30X-C3
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 25.0000MA30X-C3.pdf
Availability of FA-238 25.0000MA30X-C3
QUANTITY
FA-238 25.0000MA30X-C3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 25.0000MA30X-C3
Internal Part NumberEIS-FA-238 25.0000MA30X-C3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 25.0000MA30X-C3
Related LinksFA-238 25.0, FA-238 25.0000MA30X-C3 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 25.0000MA30X-C3 Details Description
Related parts for FA-238 25.0000MA30X-C3
CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 20POS datasheet.pdf
SENS ACCELEROMETER SNGL AX WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 1.5KV X7R 2225 datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
BOARD EVAL 90-305VAC 8W LED DVR datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE ANGL CMR 60M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf