Epson FA-238 25.0000MB-C3
FA-238 25.0000MB-C3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 25.0000MB-C3
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 50ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
FA-238 25.0000MB-C3.pdf
Availability of FA-238 25.0000MB-C3
QUANTITY
FA-238 25.0000MB-C3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 25.0000MB-C3
Internal Part NumberEIS-FA-238 25.0000MB-C3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 25.0000MB-C3
Related LinksFA-238 25, FA-238 25.0000MB-C3 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 25.0000MB-C3 Details Description
Related parts for FA-238 25.0000MB-C3
TOOL HEAD ASSY FOR 19279-0002 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED MNT PNT A11X1/4" 8A datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf