Epson FA-238 25.0000MB50X-C0
FA-238 25.0000MB50X-C0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 25.0000MB50X-C0
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 25.0000MB50X-C0.pdf
Availability of FA-238 25.0000MB50X-C0
QUANTITY
FA-238 25.0000MB50X-C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 25.0000MB50X-C0
Internal Part NumberEIS-FA-238 25.0000MB50X-C0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 25.0000MB50X-C0
Related LinksFA-238 25.0, FA-238 25.0000MB50X-C0 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 25.0000MB50X-C0 Details Description
Related parts for FA-238 25.0000MB50X-C0
IC REG LDO 12V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
RES 820 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 60A PPAK SO-8 datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 4.93KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AA datasheet.pdf
RES SMD 4.75 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.91UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf