Epson FA-238 25.0000ME-W0
FA-238 25.0000ME-W0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 25.0000ME-W0
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 12.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 25.0000ME-W0.pdf
Availability of FA-238 25.0000ME-W0
QUANTITY
FA-238 25.0000ME-W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 25.0000ME-W0
Internal Part NumberEIS-FA-238 25.0000ME-W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 25.0000ME-W0
Related LinksFA-238 25, FA-238 25.0000ME-W0 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 25.0000ME-W0 Details Description
Related parts for FA-238 25.0000ME-W0
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIN RA HEADER F datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 55MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SCZ 3.81/03/180F SN GN BX datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 32POS SINGLE datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS CABLE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf