Epson FA-238 30.0000MB-Y0
FA-238 30.0000MB-Y0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 30.0000MB-Y0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 30.00 MHZ 14.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 30.0000MB-Y0.pdf
Availability of FA-238 30.0000MB-Y0
QUANTITY
FA-238 30.0000MB-Y0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 30.0000MB-Y0
Internal Part NumberEIS-FA-238 30.0000MB-Y0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance14pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 30.0000MB-Y0
Related LinksFA-238 30, FA-238 30.0000MB-Y0 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 30.0000MB-Y0 Details Description
Related parts for FA-238 30.0000MB-Y0
IC REG CTRLR PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE RED datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 20W datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 6UF 5% 1200VDC RADIAL datasheet.pdf
TV 8C 8#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf