Epson FA-238 33.3333MA60H-K3
FA-238 33.3333MA60H-K3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 33.3333MA60H-K3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 33.3333 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 33.3333MA60H-K3.pdf
Availability of FA-238 33.3333MA60H-K3
QUANTITY
FA-238 33.3333MA60H-K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 33.3333MA60H-K3
Internal Part NumberEIS-FA-238 33.3333MA60H-K3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency33.3333MHz
Frequency Stability±60ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 33.3333MA60H-K3
Related LinksFA-238 33.3, FA-238 33.3333MA60H-K3 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 33.3333MA60H-K3 Details Description
Related parts for FA-238 33.3333MA60H-K3
IDC CABLE - MKC40K/MC40G/MCS40K datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM W/CHOKE 10A datasheet.pdf
RES 657 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.9M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
SMARTCARD CNR L26 F13 LF datasheet.pdf
FERRITE CHIP 300 OHM 1000MA SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf