Epson FA-238V 12.0000MB-C3
FA-238V 12.0000MB-C3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238V 12.0000MB-C3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 12.00 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238V 12.0000MB-C3.pdf
Availability of FA-238V 12.0000MB-C3
QUANTITY
FA-238V 12.0000MB-C3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238V 12.0000MB-C3
Internal Part NumberEIS-FA-238V 12.0000MB-C3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238V 12.0000MB-C3
Related LinksFA-238V 12, FA-238V 12.0000MB-C3 Datasheet, Epson Distributor
FA-238V 12.0000MB-C3 Details Description
Related parts for FA-238V 12.0000MB-C3
IC VOLT MONITOR SNGL 8-DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT PCB GOLD datasheet.pdf
CA,XG,MTRJ-SC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
KPT 15C 14#20 1#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf