Epson FA-238V 12.0000MD20V-W5
FA-238V 12.0000MD20V-W5 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238V 12.0000MD20V-W5
Brief Description
CRYSTAL 12.00 MHZ 12.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238V 12.0000MD20V-W5.pdf
Availability of FA-238V 12.0000MD20V-W5
QUANTITY
FA-238V 12.0000MD20V-W5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238V 12.0000MD20V-W5
Internal Part NumberEIS-FA-238V 12.0000MD20V-W5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238V 12.0000MD20V-W5
Related LinksFA-238V 12., FA-238V 12.0000MD20V-W5 Datasheet, Epson Distributor
FA-238V 12.0000MD20V-W5 Details Description
Related parts for FA-238V 12.0000MD20V-W5
TRIMMER 50 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
FUSE 315A 1250V 2/110 AR CU datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
RES SMD 1.47 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 10ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC CURRENT MIRROR 5:1 SOT23-6 datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
CARD MARKER - datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf