Epson FA-238V 12.0000MD20Y-W5
FA-238V 12.0000MD20Y-W5 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238V 12.0000MD20Y-W5
Brief Description
CRYSTAL 12.00 MHZ 12.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238V 12.0000MD20Y-W5.pdf
Availability of FA-238V 12.0000MD20Y-W5
QUANTITY
FA-238V 12.0000MD20Y-W5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238V 12.0000MD20Y-W5
Internal Part NumberEIS-FA-238V 12.0000MD20Y-W5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238V 12.0000MD20Y-W5
Related LinksFA-238V 12., FA-238V 12.0000MD20Y-W5 Datasheet, Epson Distributor
FA-238V 12.0000MD20Y-W5 Details Description
Related parts for FA-238V 12.0000MD20Y-W5
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 1.27MM RT ANG datasheet.pdf
HDR STR DR .100 GXT datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 15A TO-252 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 7.50MM PCB SLDR datasheet.pdf
CAP FILM 820 NF 10% 250VDC datasheet.pdf