Qualtek Electronics Corp. FAD1-09225CBMW12
FAD1-09225CBMW12 picture photo
Mfg. Part Number
FAD1-09225CBMW12
Brief Description
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
FAD1-09225CBMW12.pdf
Availability of FAD1-09225CBMW12
QUANTITY
FAD1-09225CBMW12 Order Process
Ship out your order
Specifications of FAD1-09225CBMW12
Internal Part NumberEIS-FAD1-09225CBMW12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package180
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesFAD1-09225
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92.5mm L x 92.5mm H x 25mm W
Air Flow49.4 CFM (1.40m³/min)
Static Pressure0.124 in H2O (30.9 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise34.5 dB(A)
Power (Watts)1.68W
RPM2600 RPM
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating0.140A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FAD1-09225CBMW12
Related LinksFAD1-092, FAD1-09225CBMW12 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
FAD1-09225CBMW12 Details Description
Related parts for FAD1-09225CBMW12
CAP ALUM 68UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
BOARD RS232 ZIGBEE MOD PRO datasheet.pdf
IGBT 600V 40A 100W TO3PF datasheet.pdf
RES 4.48 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG RED 100' datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA SHTH PRAP SILIC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A 3DDPAK datasheet.pdf