Qualtek Electronics Corp. FAD1-12032CSAW12
FAD1-12032CSAW12 picture photo
Mfg. Part Number
FAD1-12032CSAW12
Brief Description
FAN AXIAL 120X32.3MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
FAD1-12032CSAW12.pdf
Availability of FAD1-12032CSAW12
QUANTITY
FAD1-12032CSAW12 Order Process
Ship out your order
Specifications of FAD1-12032CSAW12
Internal Part NumberEIS-FAD1-12032CSAW12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesFAD1-12032
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 120mm L x 120mm H x 32.3mm W
Air Flow59.5 CFM (1.68m³/min)
Static Pressure0.075 in H2O (18.6 Pa)
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise26.9 dB(A)
Power (Watts)0.96W
RPM1450 RPM
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Current Rating0.080A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FAD1-12032CSAW12
Related LinksFAD1-120, FAD1-12032CSAW12 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
FAD1-12032CSAW12 Details Description
Related parts for FAD1-12032CSAW12
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
PAK50 CONN datasheet.pdf
FERRITE BEAD 10 OHM 1000MA 0201 datasheet.pdf
FUSE FAST 7A 250V MIDGET datasheet.pdf
RES 15K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CALIPER 6" ELECT DGTL W/FRACTION datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1507 WHITE datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf