Taiyo Yuden FAR-D5NC-881M50-M11B-Z
FAR-D5NC-881M50-M11B-Z picture photo
Mfg. Part Number
FAR-D5NC-881M50-M11B-Z
Manufacturer
Product Category
SAW Filters
Brief Description
DUPLEXER SAW 881.5MHZCDMA W-CDMA
Datasheet Download
FAR-D5NC-881M50-M11B-Z.pdf
Availability of FAR-D5NC-881M50-M11B-Z
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FAR-D5NC-881M50-M11B-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of FAR-D5NC-881M50-M11B-Z
Internal Part NumberEIS-FAR-D5NC-881M50-M11B-Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLChange in Promotional Status 02/Apr/2015
Standard Package3,000
Category Filters
FamilySAW Filters
SeriesD5
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency881.5MHz Center
Bandwidth25MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss1.9dB
ApplicationsCellular, CDMA
Package / Case8-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.024" (0.60mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FAR-D5NC-881M50-M11B-Z
Related LinksFAR-D5NC-88, FAR-D5NC-881M50-M11B-Z Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FAR-D5NC-881M50-M11B-Z Details Description
Related parts for FAR-D5NC-881M50-M11B-Z
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 16-SSOP datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
OSC CMOS PROG 1.8V ST SMD datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 31POS datasheet.pdf
RES 75 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf