| Internal Part Number | EIS-FAR-D5NG-881M50-M11Z-Z | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Category | Filters | |
| Family | SAW Filters | |
| Series | D5 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Frequency | 881.5MHz Center | |
| Bandwidth | 25MHz | |
| Filter Type | Band Pass | |
| Insertion Loss | 1.8dB | |
| Applications | Cellular, CDMA | |
| Package / Case | 9-SMD, No Lead | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Height (Max) | 0.024" (0.60mm) | |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | |