Taiyo Yuden FAR-F5KB-836M50-B4EG-Z
FAR-F5KB-836M50-B4EG-Z picture photo
Mfg. Part Number
FAR-F5KB-836M50-B4EG-Z
Manufacturer
Product Category
SAW Filters
Brief Description
FILTER SAW 836.5MHZ CDMA SMD
Datasheet Download
FAR-F5KB-836M50-B4EG-Z.pdf
Availability of FAR-F5KB-836M50-B4EG-Z
QUANTITY
FAR-F5KB-836M50-B4EG-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of FAR-F5KB-836M50-B4EG-Z
Internal Part NumberEIS-FAR-F5KB-836M50-B4EG-Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Filters
FamilySAW Filters
SeriesF5
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency836.5MHz Center
Bandwidth25MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss1.6dB
ApplicationsCellular, CDMA
Package / Case5-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.020" (0.50mm)
Size / Dimension0.055" L x 0.039" W (1.40mm x 1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FAR-F5KB-836M50-B4EG-Z
Related LinksFAR-F5KB-83, FAR-F5KB-836M50-B4EG-Z Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FAR-F5KB-836M50-B4EG-Z Details Description
Related parts for FAR-F5KB-836M50-B4EG-Z
OSC 5.0V PROG CMOS TRI ST 100PPM datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS .100 DL STR SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ SC70-5 datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C096POS FC-B datasheet.pdf
CAP FILM 7.5UF 10% 1.05KVDC RAD datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 36.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf