Taiyo Yuden FAR-F5KB-881M50-B4EA-Z
FAR-F5KB-881M50-B4EA-Z picture photo
Mfg. Part Number
FAR-F5KB-881M50-B4EA-Z
Brief Description
FILTER SAW 881.5MHZ GSM850 SMD
Datasheet Download
FAR-F5KB-881M50-B4EA-Z.pdf
Availability of FAR-F5KB-881M50-B4EA-Z
QUANTITY
FAR-F5KB-881M50-B4EA-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of FAR-F5KB-881M50-B4EA-Z
Internal Part NumberEIS-FAR-F5KB-881M50-B4EA-Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesF5
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency881.5MHz Center
Bandwidth25MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss1.7dB
ApplicationsCellular, GSM
Package / Case5-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.020" (0.50mm)
Size / Dimension0.055" L x 0.039" W (1.40mm x 1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FAR-F5KB-881M50-B4EA-Z
Related LinksFAR-F5KB-88, FAR-F5KB-881M50-B4EA-Z Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FAR-F5KB-881M50-B4EA-Z Details Description
Related parts for FAR-F5KB-881M50-B4EA-Z
RES 10.0K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 341 I/O 780FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
BVZ7.62HP/05/180SH180C BK BX datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf