Taiyo Yuden FAR-F5KY-751M00-B4UQ-Z
FAR-F5KY-751M00-B4UQ-Z picture photo
Mfg. Part Number
FAR-F5KY-751M00-B4UQ-Z
Brief Description
FILTER SAW 751MHZ LTE XIII SMD
Datasheet Download
FAR-F5KY-751M00-B4UQ-Z.pdf
Availability of FAR-F5KY-751M00-B4UQ-Z
QUANTITY
FAR-F5KY-751M00-B4UQ-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of FAR-F5KY-751M00-B4UQ-Z
Internal Part NumberEIS-FAR-F5KY-751M00-B4UQ-Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesF5
PackagingDigi-Reel®
Frequency751MHz Center
Bandwidth10MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss1.6dB
ApplicationsCellular, LTE
Package / Case5-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.020" (0.50mm)
Size / Dimension0.055" L x 0.039" W (1.40mm x 1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FAR-F5KY-751M00-B4UQ-Z
Related LinksFAR-F5KY-75, FAR-F5KY-751M00-B4UQ-Z Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FAR-F5KY-751M00-B4UQ-Z Details Description
Related parts for FAR-F5KY-751M00-B4UQ-Z
RES SMD 287 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 26AWG .156 BLUE datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 2.49M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
ENCODER DIGITAL CONT datasheet.pdf
WASHER FLAT M6 NYLON datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
TAPE 7.7"X10" SHEET 3" PAPER datasheet.pdf