Taiyo Yuden FAR-F5QB-881M50-P2BA-J
FAR-F5QB-881M50-P2BA-J picture photo
Mfg. Part Number
FAR-F5QB-881M50-P2BA-J
Brief Description
FILTER SAW 881.5MHZ GSM850/CDMA
Datasheet Download
FAR-F5QB-881M50-P2BA-J.pdf
Availability of FAR-F5QB-881M50-P2BA-J
QUANTITY
FAR-F5QB-881M50-P2BA-J Order Process
Ship out your order
Specifications of FAR-F5QB-881M50-P2BA-J
Internal Part NumberEIS-FAR-F5QB-881M50-P2BA-J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesF5
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency881.5MHz Center
Bandwidth25MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss1.3dB
ApplicationsCellular, GSM
Package / Case5-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.020" (0.50mm)
Size / Dimension0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FAR-F5QB-881M50-P2BA-J
Related LinksFAR-F5QB-88, FAR-F5QB-881M50-P2BA-J Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FAR-F5QB-881M50-P2BA-J Details Description
Related parts for FAR-F5QB-881M50-P2BA-J
RES SMD 15.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 23POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 6.3V X5R 01005 datasheet.pdf
RES 511 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 8CH 100BGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
MKP 0.56UF 5% 1250VDC DRAWING T5 datasheet.pdf