Taiyo Yuden FBA03VA450BB-00
FBA03VA450BB-00 picture photo
Mfg. Part Number
FBA03VA450BB-00
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 35 OHMS AXIAL LEAD
Datasheet Download
FBA03VA450BB-00.pdf
Availability of FBA03VA450BB-00
QUANTITY
FBA03VA450BB-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of FBA03VA450BB-00
Internal Part NumberEIS-FBA03VA450BB-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesFB
PackagingTray
Impedance @ Frequency35 Ohm @ 100MHz
Current Rating7A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / CaseAxial
Mounting TypeThrough Hole
Height (Max)-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.177" L (2.50mm x 4.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBA03VA450BB-00
Related LinksFBA03VA, FBA03VA450BB-00 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBA03VA450BB-00 Details Description
Related parts for FBA03VA450BB-00
RELAY TELECOM DPDT 2A 9V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 196MAPBGA datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 18V CLEAR datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
LED COB CX1510 2700K WHITE SMD datasheet.pdf
TV 8C 8#16 SKT PLUG datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V Extended Memory FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf