Taiyo Yuden FBA03VA450BB-00
FBA03VA450BB-00 picture photo
Mfg. Part Number
FBA03VA450BB-00
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 35 OHMS AXIAL LEAD
Datasheet Download
FBA03VA450BB-00.pdf
Availability of FBA03VA450BB-00
QUANTITY
FBA03VA450BB-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of FBA03VA450BB-00
Internal Part NumberEIS-FBA03VA450BB-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesFB
PackagingTray
Impedance @ Frequency35 Ohm @ 100MHz
Current Rating7A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / CaseAxial
Mounting TypeThrough Hole
Height (Max)-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.177" L (2.50mm x 4.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBA03VA450BB-00
Related LinksFBA03VA, FBA03VA450BB-00 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBA03VA450BB-00 Details Description
Related parts for FBA03VA450BB-00
RES SMD 6.34K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A .100 50POS 15AU datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 26POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 470K OHM 14DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 30A LFPAK datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf