Taiyo Yuden FBA03VA450KD-00
FBA03VA450KD-00 picture photo
Mfg. Part Number
FBA03VA450KD-00
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 35 OHMS AXIAL LEAD
Datasheet Download
FBA03VA450KD-00.pdf
Availability of FBA03VA450KD-00
QUANTITY
FBA03VA450KD-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of FBA03VA450KD-00
Internal Part NumberEIS-FBA03VA450KD-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesFB
PackagingBulk
Impedance @ Frequency35 Ohm @ 100MHz
Current Rating7A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / CaseAxial
Mounting TypeThrough Hole
Height (Max)-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.177" L (2.50mm x 4.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBA03VA450KD-00
Related LinksFBA03VA, FBA03VA450KD-00 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBA03VA450KD-00 Details Description
Related parts for FBA03VA450KD-00
IC HEX INVERTER 14-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB OTP 84PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 5A MED datasheet.pdf
TERMINATION BLADE - 10 CKT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf