Taiyo Yuden FBA04HA450KE-00
FBA04HA450KE-00 picture photo
Mfg. Part Number
FBA04HA450KE-00
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 45 OHMS AXIAL LEAD
Datasheet Download
FBA04HA450KE-00.pdf
Availability of FBA04HA450KE-00
QUANTITY
FBA04HA450KE-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of FBA04HA450KE-00
Internal Part NumberEIS-FBA04HA450KE-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesFB
PackagingBulk
Impedance @ Frequency45 Ohm @ 50MHz
Current Rating7A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / CaseAxial
Mounting TypeThrough Hole
Height (Max)-
Size / Dimension0.138" Dia x 0.177" L (3.50mm x 4.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBA04HA450KE-00
Related LinksFBA04HA, FBA04HA450KE-00 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBA04HA450KE-00 Details Description
Related parts for FBA04HA450KE-00
TIP REPLACEMENT .031" 700 DEG datasheet.pdf
PSOC POD FEET FOR 32-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SLD SW SPDT RLR ACT .5M CBLE datasheet.pdf
CONN TERM BLK 6POS 7.62MM R/A datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 12NS 100TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
CABLE DUCT END CAP datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 NYLON 2.54MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 12V 10UA datasheet.pdf