Taiyo Yuden FBA04VA900BA-00
FBA04VA900BA-00 picture photo
Mfg. Part Number
FBA04VA900BA-00
Brief Description
FERRITE BEAD 90 OHMS AXIAL LEAD
Datasheet Download
FBA04VA900BA-00.pdf
Availability of FBA04VA900BA-00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FBA04VA900BA-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of FBA04VA900BA-00
Internal Part NumberEIS-FBA04VA900BA-00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesFB
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency90 Ohm @ 100MHz
Current Rating7A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Height (Max)-
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBA04VA900BA-00
Related LinksFBA04VA, FBA04VA900BA-00 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBA04VA900BA-00 Details Description
Related parts for FBA04VA900BA-00
IC DAC 10BIT MULT 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
EMI FILTER 15000PF C TYPE datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 20pF 30 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 32 SKT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.55A 1.65 OHM SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 105W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf