NMB Technologies Corp. FBL06A24L1A
FBL06A24L1A picture photo
Mfg. Part Number
FBL06A24L1A
Brief Description
FAN AXIAL 60X25.5MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
FBL06A24L1A.pdf
Availability of FBL06A24L1A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FBL06A24L1A Order Process
Ship out your order
Specifications of FBL06A24L1A
Internal Part NumberEIS-FBL06A24L1A
RoHS InformationFBL06A24L1A Material
Standard Package100
SeriesFBL
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 60mm L x 60mm H x 25.5mm W
Air Flow14.1 CFM (0.399m³/min)
Static Pressure0.122 in H2O (30.4 Pa)
Features-
Noise24 dB
Power (Watts)1.44W
RPM3200 RPM
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating0.060A
Voltage Range14 ~ 27.6VDC
Life Expectancy50000 hrs @ 40°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBL06A24L1A
Related LinksFBL06, FBL06A24L1A Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
FBL06A24L1A Details Description
Related parts for FBL06A24L1A
CLAMP TIE HVY #25SCR WR BK15.1" datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 560K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DRVR SYNC RECT 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 210KHZ RRO SOT25 datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 101 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
ANT SECTOR TRI-MODE 36" N MALE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 30W datasheet.pdf