NMB Technologies Corp. FBL12G24H1A
FBL12G24H1A picture photo
Mfg. Part Number
FBL12G24H1A
Brief Description
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
FBL12G24H1A.pdf
Availability of FBL12G24H1A
QUANTITY
FBL12G24H1A Order Process
Ship out your order
Specifications of FBL12G24H1A
Internal Part NumberEIS-FBL12G24H1A
Standard Package40
SeriesFBL
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 120mm L x 120mm H x 38mm W
Air Flow103.8 CFM (2.94m³/min)
Static Pressure0.268 in H2O (66.7 Pa)
Features-
Noise41.5 dB
Power (Watts)4.80W
RPM2500 RPM
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating0.200A
Voltage Range14 ~ 27.6VDC
Life Expectancy30000 hrs @ 25°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBL12G24H1A
Related LinksFBL12, FBL12G24H1A Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
FBL12G24H1A Details Description
Related parts for FBL12G24H1A
IC REG LDO 2V/3V 10MLF datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
LED 3MM BI-LEVEL 590NM YLW DIFF datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.6A 141 MOHM datasheet.pdf