Fairchild Semiconductor FBM502H10S001A
FBM502H10S001A picture photo
Mfg. Part Number
FBM502H10S001A
Manufacturer
Product Category
Power Drivers - Modules
Brief Description
MODULE DC BRUSHLESS MOTOR
Datasheet Download
FBM502H10S001A.pdf
Availability of FBM502H10S001A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FBM502H10S001A Order Process
Ship out your order
Specifications of FBM502H10S001A
Internal Part NumberEIS-FBM502H10S001A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyPower Drivers - Modules
Series-
Type-
Configuration-
Current-
Voltage-
Voltage - Isolation-
Package / CaseModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBM502H10S001A
Related LinksFBM502H, FBM502H10S001A Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
FBM502H10S001A Details Description
Related parts for FBM502H10S001A
DIODE GEN PURP 300V 8A TO262 datasheet.pdf
CONN SOCKET LABEL FOR IC SOCKETS datasheet.pdf
IC MOD VECT 700-1000MHZ 24LFCSP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU DL SOT23-8 datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMB datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
6010 CORDSETS 10A 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
1.25MM M/L 12POS 28AWG 150MM datasheet.pdf
MKP 0.82UF 5% 2500VDC DRAWING T5 datasheet.pdf