Taiyo Yuden FBMH1608HL300-T
FBMH1608HL300-T picture photo
Mfg. Part Number
FBMH1608HL300-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0603
Datasheet Download
FBMH1608HL300-T.pdf
Availability of FBMH1608HL300-T
QUANTITY
FBMH1608HL300-T Order Process
Ship out your order
Specifications of FBMH1608HL300-T
Internal Part NumberEIS-FBMH1608HL300-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesFB
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency30 Ohm @ 100MHz
Current Rating2.5A
DC Resistance (DCR)28 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBMH1608HL300-T
Related LinksFBMH160, FBMH1608HL300-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBMH1608HL300-T Details Description
Related parts for FBMH1608HL300-T
CHOKE ARRAY COM MODE 150 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 600MA 548 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 7.68 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
RES 950K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTACT CRIMP MALE 24-28 AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
HAT SUPPORT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SNT-4A datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC TRANS NPN 2A 20V SOT1061 datasheet.pdf