Taiyo Yuden FBMH2012HM331-T
FBMH2012HM331-T picture photo
Mfg. Part Number
FBMH2012HM331-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 330 OHM 0805
Datasheet Download
FBMH2012HM331-T.pdf
Availability of FBMH2012HM331-T
QUANTITY
FBMH2012HM331-T Order Process
Ship out your order
Specifications of FBMH2012HM331-T
Internal Part NumberEIS-FBMH2012HM331-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesFB
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency330 Ohm @ 100MHz
Current Rating1.8A
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBMH2012HM331-T
Related LinksFBMH201, FBMH2012HM331-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBMH2012HM331-T Details Description
Related parts for FBMH2012HM331-T
IC TXRX SOFTWARE SELECT 44SSOP datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf