Taiyo Yuden FBMJ1608HS280NT
FBMJ1608HS280NT picture photo
Mfg. Part Number
FBMJ1608HS280NT
Brief Description
FERRITE BEAD 28 OHM 0603
Datasheet Download
FBMJ1608HS280NT.pdf
Availability of FBMJ1608HS280NT
QUANTITY
FBMJ1608HS280NT Order Process
Ship out your order
Specifications of FBMJ1608HS280NT
Internal Part NumberEIS-FBMJ1608HS280NT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesFB
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency28 Ohm @ 100MHz
Current Rating4A
DC Resistance (DCR)7 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBMJ1608HS280NT
Related LinksFBMJ160, FBMJ1608HS280NT Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBMJ1608HS280NT Details Description
Related parts for FBMJ1608HS280NT
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BOX JUNCTION 1GANG LV OWHT 2PC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC P600 datasheet.pdf
RES 0.24 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.155" 3MM 2LD datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SOIC datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 20SSOP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
REFLECTOR RND 119.5MM 80.2MM HT datasheet.pdf