Taiyo Yuden FBMJ2125HS420-TV
FBMJ2125HS420-TV picture photo
Mfg. Part Number
FBMJ2125HS420-TV
Brief Description
FERRITE BEAD 42 OHM 0805
Datasheet Download
FBMJ2125HS420-TV.pdf
Availability of FBMJ2125HS420-TV
QUANTITY
FBMJ2125HS420-TV Order Process
Ship out your order
Specifications of FBMJ2125HS420-TV
Internal Part NumberEIS-FBMJ2125HS420-TV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesAutomotive, AEC-Q200, FB
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency42 Ohm @ 100MHz
Current Rating4A
DC Resistance (DCR)8 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBMJ2125HS420-TV
Related LinksFBMJ2125, FBMJ2125HS420-TV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBMJ2125HS420-TV Details Description
Related parts for FBMJ2125HS420-TV
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RECEIVER FIBER OPTIC 13.2MBPS datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 15 NF 20% 250VAC AXIAL datasheet.pdf