Epson FC-135 32.7680KA-K0
FC-135 32.7680KA-K0 picture photo
Mfg. Part Number
FC-135 32.7680KA-K0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32.7680 KHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FC-135 32.7680KA-K0.pdf
Availability of FC-135 32.7680KA-K0
QUANTITY
FC-135 32.7680KA-K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FC-135 32.7680KA-K0
Internal Part NumberEIS-FC-135 32.7680KA-K0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFC-135
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.061" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FC-135 32.7680KA-K0
Related LinksFC-135 32, FC-135 32.7680KA-K0 Datasheet, Epson Distributor
FC-135 32.7680KA-K0 Details Description
Related parts for FC-135 32.7680KA-K0
RES 750 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS PIN STRGHT datasheet.pdf
RES 383 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1W DO204AL datasheet.pdf
CAP 300F -5% +10% 2.3V T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf