Panasonic Industrial Automation Sales FC-SF2BH-16
FC-SF2BH-16 picture photo
Mfg. Part Number
FC-SF2BH-16
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
FRONT PROTECTION COVER FOR SF2B
Datasheet Download
FC-SF2BH-16.pdf
Availability of FC-SF2BH-16
QUANTITY
FC-SF2BH-16 Order Process
Ship out your order
Specifications of FC-SF2BH-16
Internal Part NumberEIS-FC-SF2BH-16
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyAccessories
Series*
Accessory TypeProtective Polycarbonate Guard
For Use With/Related Products*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FC-SF2BH-16
Related LinksFC-SF, FC-SF2BH-16 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
FC-SF2BH-16 Details Description
Related parts for FC-SF2BH-16
CONN EDGECARD 18POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 16POS .156 datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TRANSDCR AC 4-20MADC OUT 3PHASE datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT ST-SC SIMPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
EMC NUT M12 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 9.1NH 1.4A 80 MOHM SMD datasheet.pdf