Amphenol Commercial Products FCC17A15PN4E0
FCC17A15PN4E0 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17A15PN4E0
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
FCC17A15PN4E0.pdf
Availability of FCC17A15PN4E0
QUANTITY
FCC17A15PN4E0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17A15PN4E0
Internal Part NumberEIS-FCC17A15PN4E0
Industrial Solutions
3D ModelFCC17A15PN4x0.igsFCC17A15PN4x0.stp
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17A15PN4E0
Related LinksFCC17A, FCC17A15PN4E0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17A15PN4E0 Details Description
Related parts for FCC17A15PN4E0
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 4CH 1.5MSPS 28TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2824 datasheet.pdf
RES WW 2W 0.27 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO RS422/RS485 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 143 I/O 196CSP datasheet.pdf
BUSHING SPLIT 0.563" NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
MICRO 100C P 3" YEL NI datasheet.pdf