Amphenol Commercial Products FCC17A15SA6E0
FCC17A15SA6E0 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17A15SA6E0
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17A15SA6E0.pdf
Availability of FCC17A15SA6E0
QUANTITY
FCC17A15SA6E0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17A15SA6E0
Internal Part NumberEIS-FCC17A15SA6E0
Industrial Solutions
3D ModelFCC17A15SA6x0.igsFCC17A15SA6x0.stp
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17A15SA6E0
Related LinksFCC17A, FCC17A15SA6E0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17A15SA6E0 Details Description
Related parts for FCC17A15SA6E0
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PHOTODETECTOR SCHMITT SIDE LOOK datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 8SMD datasheet.pdf
RES 274 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPST datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 48TQFP datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf