Amphenol Commercial Products FCC17A15SM680
FCC17A15SM680 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17A15SM680
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
FCC17A15SM680.pdf
Availability of FCC17A15SM680
QUANTITY
FCC17A15SM680 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17A15SM680
Internal Part NumberEIS-FCC17A15SM680
Industrial Solutions
3D ModelFCC17A15SM6x0.igsFCC17A15SM6x0.stp
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder Cup
FeaturesFilter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17A15SM680
Related LinksFCC17A, FCC17A15SM680 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17A15SM680 Details Description
Related parts for FCC17A15SM680
OSC 3.3V PROG TTL TRI ST 50PPM datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 720MA 210 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CHOKE COM MODE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 240VAC/28VDC datasheet.pdf