Amphenol Commercial Products FCC17B25SN210
FCC17B25SN210 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17B25SN210
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
FCC17B25SN210.pdf
Availability of FCC17B25SN210
QUANTITY
FCC17B25SN210 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17B25SN210
Internal Part NumberEIS-FCC17B25SN210
Industrial Solutions
3D ModelFCC17B25SN2x0.igsFCC17B25SN2x0.stp
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesFilter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17B25SN210
Related LinksFCC17B, FCC17B25SN210 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17B25SN210 Details Description
Related parts for FCC17B25SN210
IC REG LDO 5V 0.8A TO252-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
DETECTOR PREAMP 5MM NIR/RED TO39 datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .156" 10POS THRUHL datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf